Tekil Mesaj gösterimi

Alt 11.Temmuz.2019, 19:01
Esra Esma Esra Esma isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kadın olmak çok zor Dostum ; hele ki seven bir kadın olmak, bağışlayıcı olmak.Onun uygun olduğu saatlerde kalmak,
kırılmak ve o kırgınlıkların kabuk bağlamasını sağlamak.

Kadın olmak çok zor Dostum ; suskunluklarla boğarlar, boğulduğumuzu ve nefessiz kaldığımızı görmezler.
Oysa ki bir el bekleriz tükenmemek için; bu derinlikte dibe doğru çökerken.

Kadın olmak çok zor Dostum; sevince tam severiz. Çünkü,kaybetmek istemeyiz.Bir bumerang gibi fırlatırlar olmadık zamanlarda.
Aynı hızla geri döneriz.Çünkü sevmek bizim özelimiz.Sevince kolay kolay vazgeçemeyiz.

Kadın olmak çok zor Dostum ; düşünmek çoğunlukla bize düşer.Oysa sevdiğimizin bizim yerimizede düşünmesini isteriz.
Bizi çekip alsın, sahip çıksın, inadına ?gitme? desin, ?sen benimsin? desin isteriz.

Kadın olmak çok zor Dostum ; kesin kararlı yürekler olsun yüreklerimizde deriz,bitmeyen sevdalar isteriz.
Şarkılara sığınırız şarkılar bize sarılır -durduk yere ?seni seviyorum? demeyi özleriz-.

Kadın olmak çok zor Dostum; sadakat çoğunlukla bize düşer.Hep bizi sarar beklemeler. Kimse anlamaz beklemekten yorulduğumuzu
-belki de anlatamayız- oysa sancılı bir acıdır göğsümüzde kabaran.Sesimizi duyuramayız.

Kadın olmak çok zor Dostum;sorular sorarız cevaplar alamayız ama yinede cevapları ısrarla bulmaya çalışırız.
Sitem ederiz -bazende çok kıskanırız-ama bunların hepsinin sevgiden olduğunu bir türlü anlatamayız.
Ekmeğimizi suyumuzu paylaşırız bir tek sevdiğimizi paylaşamayız hep TEK olmak isteriz .

Kadın olmak çok zor Dostum; biriken acıları atmaya çalışırız, -düşük yapmak ister gibi -, ama bu o kadar kolay olmaz
canımız yanar, canımız kanar tüm beden kan içinde, iyileşmeye çalışırız.

Kadın olmak çok zor Dostum; dudaklarımızdan çıkan kelimelerin sorumluluğunu biliriz. Biz sevince yüreğimizi açıp da severiz.
Ve üşümesin diye içine aldığımız, kendimiz üşür onu hep sıcak çorbalarla besleriz.

Kadın olmak çok zor Dostum ; bildikleri ve bilmedikleri kadar.Bildiğimiz ve bilmediğimiz kadar.
Ama artık öğrenmemiz lazım, hak edene hak ettiği kadar.

herşeye rağmen iyiki kadınız..

alıntı