Tekil Mesaj gösterimi
 
Alt 11.Temmuz.2019, 18:21
AETeam AETeam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: 28.Haziran.2015
Mesajlar:
Standart Kadınlardan girişimciliğe yoğun ilgi !

4 bin kadın girişimci olmak için TESK'e başvurdu...


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi?ne 3 ay içinde yapılan başvuru sayısı 4 bini aşarken, bin 300?den fazla kadın eğitim almaya başladı.

Türkiye çapında girişimci olmak isteyen ve girişimci olup işini geliştirmeyi hedefleyen toplam 4 bin 500 kadına 2008 yılı içinde eğitim ve danışmanlık başta olmak üzere çeşitli hizmetler sunmayı hedefleyen Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi, 25 ilde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlikleri (ESOB) aracılığıyla yürütülüyor.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada, Kadın Girişimciliğini Destekleme eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak üzere başvuran kadın sayısının, proje tanıtım toplantısının 29 Ocak 2008?den 1 Nisan 2008 tarihine kadar 4 bini aştığını belirtti. Palandöken, ?1300?ün üzerinde kadınımızın 18 ilde eğitimlerden yararlanmaya başlamasıyla, projemiz önemli bir başarıya imza atmıştırö dedi. Palandöken proje kapsamında yer alan diğer yedi ilde de eğitimlere Mayıs ayında başlanmasının planlandığını kaydetti.?
Alıntı ile Cevapla